از بین بردن ساس در منزل

روش‌های از بین بردن ساس در منزل چیست؟ و چطور می‌توان از شر این حشره خونخوار خلاص شد؟ روش‌های از بین بردن ساس در منزل و خلاص شدن از دست این موجود ریز و قدرتمند دغدغه افرادی است که از مزاحمت این موجود ریز همانند دیگر حشرات مثل سوسک ریز رنج می‌برند.

در این پست ابتدا شما را با این موجود خونخوار و اثرات و زیان‌های آن آشنا کرده و سپس روش‌های خانگی برای از بین بردن ساس در منزل ارائه می‌دهیم.

در حالت کلی در کنار مواردی مثل سوسک ها از چه چیزی بدشان می اید یا سوالات رایجی چون سوسک ها از کجا می آیند و همین طور روش‌های از بین بردن حشرات موذی آزار دهنده در محیط منزل همانند کشتن موش با پفک، دفع حشره ساس و از بین بردن آن امری جدی و ضروری است. 

 

ساس چیست؟

ساس‌ها، حشرات کوچک و بی بالی هستند که از خون موجودات گرم از جمله انسان‌ها تغذیه می‌کنند. این موجودات بدن نسبتا مسطحی دارند و اندازه آن‌ها تقریبا برابر با یک دانه سیب است. مکان مورد علاقه آن‌ها معمولا تشک و شکاف وسایل چوبی مثل تخت خواب است.

ساس‌ها معمولا ناقل بیماری‌های عفونی خاصی نیستند اما می‌توانند مزاحمت‌های زیادی ایجاد کنند این موجودات معمولا به سرعت تولید مثل کرده و مشکلات زیادی را برای اهالی منزل به وجود می‌آورند. بنابراین آشنایی با روش‌های از بین بردن ساس در منزل یا روش‌های خانگی از بین بردن ساس از جمله مواردی است که باید با آن آشنایی کامل داشته‌باشید.

 

دعا برای از بین بردن ساس در منزل

 

برخلاف تصور عموم مردم ساس‌ها نه تنها در خانه‌های کثیف بلکه در تمیزترین خانه‌ها هم یافت می‌شود. چرا که ممکن است از طریق راه‌هایی مثل مبلمان یا تخت‌خواب‌های دست دوم به منزل شما انتفال یابند.

 

ساس از کجا میاد؟

سوال همیشگی افراد این است که ساس‌ها معمولا از کجا وارد منزل ما می‌شوند؟ نکته مهم این مسئله است که برخلاف ذهنیت عموم که وجود ساس را ناشی از کثیفی منزل و رعایت نکردن بهداشت می‌دانند باید گفت که این موجود ریز حتی در تمیزترین خانه‌ها هم یافت می‌شود. چرا که این حشره می‌تواند از طریق مهمانان، هتل‌ها، بیمارستان‌ها، اماکن عمومی شامل سینما، سالن اجتماعات، مدارس، خرید مبلمان و... به منزل شما سرایت کرده و به سرعت رشد و تکثیر یابند. همچنین این حیوانات در هتل‌ها نیز می‌توانند توسط لوله‌های آب، سیم‌های برق و حتی وسایل حمل ونقل وچرخ دستی نیز از اتاقی به اتاق دیگر بروند.

 

دستگاه از بین بردن ساس

 

علائم وجود ساس در منزل

قبل از آشنایی با انواع روش‌های از بین بردن ساس از جمله روش‌های از بین بردن ساس در منزل، باید به علائم وجود ساس در منزل توجه کنیم و مطمئن شویم که جای گزیدگی ساس را با جای گزیدگی پشه اشتباه نگرفته‌ایم. پس از این مرحله می‌توانیم اقدام به از بین بردن ساس در منزل کنیم.

اگر شب هنگام و در حین خوابیدن احساس سوزش روی پوست کردید و متوجه شدید که توسط یک حشره گزیده شدید به سرعت لامپ اتاق را روشن کرده و محل خواب خود را بررسی نمایید، اگر گزیدگی ناشی از فعالیت ساس‌ها باشد به راحتی می‌توانید آن‌ها را در شب مشاهده کنید.

 

 

یکی دیگر از علائم وجود ساس در منزل بررسی دقیق ملحفه‌ها و رختخواب‌ها است. ملحفه‌ها و روتختی را چک کنید، درزهای تشک و گوشه‌ها و فنرهای تخت را بررسی کنید تا متوجه حضور این حشرات و تخم‌های آن‌ها شوید. تخم ساس معمولا شبیه دانه خشخاش با رنگ سفید و روشن است.

همچنین ممکن است هنگام بررسی تشک‌ها و رختخواب‌ها با لکه‌های قهوه‌ای تیره مواجه شوید. این لک‌ها ادرار یا مدفوع ساس هستند. ادرار این حشرات، مایعی به رنگ قهوه‌ای روشن یا سیاه است که توسط پارچه‌ها جذب می‌شود و رنگ آن باقی می‌ماند.


در خدمت از ما، به رایگان قیمت نصب کاشی و قیمت نصب سرامیک را دریافت کنید؛ و به بهترین متخصصین نقاشی ساختمان و نقاشی ساختمان تهران، دسترسی پیدا کنید. 


از بین بردن ساس در منزل

روش‌های بسیاری برای از بین بردن ساس در منزل و مبارزه با انواع ساس‌ها وجود دارد. اولین گام برای از بین بردن ساس در منزل این است که محل اختفای آن‌ها راپیدا کنید. و بعد از آن از یکسری روش‌های خانگی برای از بین بردن ساس در منزل که در ادامه بیان می‌شود استفاده نمایید.

 

راه ساده برای از بین بردن ساس

 

شناساسیی مناطق آلوده برای از بین بردن ساس در منزل

در اولین مرحله از بین بردن ساس در منزل باید دقت داشته‌باشید که تمامی نقاطی که ممکن است این حیوانات در آن حضور داشته‌باشند مثل گوشه و کنار لحاف‌ها، تخت‌ها، کوسن‌ها، کاغذ دیواری‌های کنده شده و همچنین محل زندگی حیوانات خانگی را به دقت بررسی نمایید.

 

مواد به شدت آلوده را دور بریزید

تا جای امکان برای رهایی از شر ساس‌ها و از بین بردن ساس در منزل، سعی کنید مواد به شدت آلوده را دور بریزید. موادی مثل ملحفه یا تشک آلوده به ساس را جمع کرده و در یک کیسه پلاستیکی قرار دهید. سر کیسه پلاستیکی را محکم بسته و در سطل زباله، جایی دور از منزلتان قرار دهید.

 

مرکز ازبین بردن ساس

 

استفاده از سشوار برای از بین بردن ساس در منزل

یکی از ساده‌ترین روش‌های از بین بردن ساس در منزل استفاده از سشوار است. سشوار را در بالاترین درجه خود تنظیم نمایید و با استفاده از باد داغ آن اقدام به کشتن ساس‌ها کنید.

جاروبرقی برای از بین بردن ساس در منزل

از جاروبرقی برای از بین بردن ساس در منزل خود استفاده کنید. ابتدا تمام ساس‌ها را با استفاده از جاروبرقی جمع کنید سپس با استفاده از یک برس تخم ساس‌ها را از ملحفه و تشک‌ها جدا کنید. برای بار دوم از جارو برقی استفاده کنید و محیط را از تمام ساس‌ها و تخم‌های آن‌ها پاکسازی کنید.

 

دمای بسار سرد و بسیار گرم برای ازبین بردن ساس در منزل

ساس‌ها در هوای معتدل تا مدت زیادی دوام می‌آورند. اما در هوای بسار سرد و بسیار گرم از پای درمی‌آیند. برای از بین بردن ساس در منزل می‌توانید وسایل کوچک آلوده به ساس را در فریزر قرار دهید. یا از بخارشوهایی با دمای بالاتر از 60 درجه استفاده کنید. بخار داغ این بخار شوها حتی به آستر تشک هم نفوذ کرده و ساس‌ها را از بین می‌برد.

 

علائم ساس در منزل

 

استفاده از آب داغ در از بین بردن ساس در منزل

برای از بین بردن ساس در منزل می‌توانید ملحفه‌ها و لباس‌های آلوده به ساس را درون لباسشویی ریخته و با آب داغ شستشو دهید. و تمام ملحفه‌ها را عاری از هرگونه ساس نمایید همچنین توصیه می‌شود که از خشک‌کن‌هایی با دمای بالا برای از بین بردن ساس در منزل استفاده کنید.

 

پر کردن ترک دیوار با گچ برای از بین بردن ساس در منزل

یکی از راه‌های اساسی برای از بین بردن ساس در منزل این است که مخفیگاه آنها را خراب کنید. برای اینکار با استفاده از مقداری گچ تمام شکاف‌ها و درزهای موجود را بپوشانید تا احتمال رشد و تکثیر ساس را در آینده به طور کامل از بین ببرید.

 

ساس از کجا میاد

 

استفاده از مواد سفیدکننده در از بین بردن ساس در منزل

تمیز کردن کف و دیوارهای خانه و استفاده وسیع از مواد سفید کننده مثل وایتکس در از بین بردن ساس در منزل بسیار موثر است.

 

اسپری کردن الکل برای از بین بردن ساس در منزل

از آنجایی که الکل به سرعت تبخیر می‌شود. باید آن را چندین بار در هفته استفاده کرد. الکل ایزوپروپیل 99% یکی از موثرترین انواع الکل‌ها برای از بین بردن ساس در منزل است این ماده با حل کردن سلول ساس‌ها موجب از بین رفتن آن‌ها می‌شود.

 

دستگاه از بین بردن ساس

 

بوریک اسید در از بین بردن ساس در منزل

برای رهایی از شر این حشرات در مقیاس کم استفاده از بوریک اسید یک روش تضمینی است. برای از بین بردن ساس در منزل کافی است مقداری از این پودر را روی مناطق آلوده مثل تشک، لحاف و ... اسپری کنید.

 

ژل سیلیکا در از بین بردن ساس در منزل

برای از بین بردن ساس در منزل با استفاده از ژل سیلیکا، مقداری از این ژل را روی مناطق آلوده قرار دهید. ساس‌ها در این ژل‌ها گیر می‌کنند و پس از ازبین رفتن آب بدنشان می‌میرند.

 

از بین بردن ساس در منزل

 

حشره کش‌های طبیعی در از بین بردن ساس در منزل

در این بخش به معرفی برخی از بهترین روغن‌ها و افشانه‌های گیاهی خواهیم پرداخت که سبب دور شدن و از بین بردن ساس در منزل می‌شود.

 

روغن درخت چای

برای از بین بردن ساس در منزل با استفاده از روغ درخت چای، حدود 20 قطره از آن را درون یک بطری با یک افشانه ریخته و آن را به خوبی تکان دهید سپس آن را به تمامی درزها و لولاهای تخت‌خواب و مبلمان اسپری کنید. روغن درخت چای علاوه بر ازبین بردن ساس در منزل برای درمان خارش جای گزیدگی ساس هم مفید است.

 

روغن اسطوخودوس

روغن اسطوخودوس برای ساس حکم سم را دارد کافی است 15 قطره روغن اسطوخودوس را با 15 قطره روغن نعناع ترکیب کنید آن را در یک بطری حاوی آب ریخته و بر مناطق آلوده اسپری کنید. آنگاه شاهد تاثیر چشمگیر آن در از بین بردن ساس در منزل خواهید بود.

 

روش‌های خانگی از بین بردن ساس در منزل

 

خاک دیاتومه

برای از بین بردن ساس در منزل می‌توانید هفته‌ای دوبار و به مدت دوهفته از خاک دیاتومه استفاده کنید. به این نحو که پس از جاروبرقی کردن مقداری خاک دیاتومه را برمحل این موجودات بپاشید. ین امر موجب از بین بردن غشای بیرونی ساس و خشک شدن آن می‌شود همچنین ساس‌ها این ماده را با خود انتقال می‌دهند و روند از بین بردن ساس در منزل را تسریع می‌بخشند.

 

قارچ بوریا باسینا

قارچ بوریاباسیانا را بر کف زمین، ملحفه، تشک‌ها و حتی کف اتاق اسپری کنید. و پس از مدتی شاهد تاثیر بی‌نطیر این قارچ در از بین بردن ساس در منزل باشید.

 

برگ لوبیا قرمز

برای از بین بردن ساس در منزل مقداری برگ لوبیا قرمز را کف اتاق و زیر تخت پخش کنید. ساس‌ها روی این برگ‌ها به دام می‌افتند. البته این روش برای ازبین بردن ساس در منزل زمانی موثر است که هجوم ساس‌ها در منزل در مقیاس کم باشد.

 

دعا برای از بین بردن ساس

 

فلفل کاین

مقداری از فلفل کاین همراه با زنجبیل رنده شده و پونه کوهی در آب آماده کنید، پس از جوشاندن، ترکیب را از صافی رد کرده در یک بطری اسپری‌دار بریزید و روی مناطق آلوده آن‌ها را اسپری کنید. بوی این محلول دافع اساسی سا‌س‌ها است و در از بین بردن ساس در منزل کمک شایانی می‌کند.

 

گیاه دارویی وج

گیاه دارویی وج یا سوسن صغیر خواص ضد میکروبی دارد و به صورت پودر در دسترس است. طبق دستور روی جعبه این گیاه اقدام به درست کردن محلول آن نمایید پس از آن این محلول را روی مناطق آلوده اسپری کنید.

 

چریش

چریش دارای برگ‌های ضدعفونی کننده، ضد باکتری، ضد درد، ضد ویروس، ضد میکروب، ضد تب، ضد قارچ، ضد دیابت، و اسپرم کش هستند. برگ‌های خردشده این گیاه یا محلول ساخته شده توسط آن در از بین بردن ساس در منزل به طور دائمی بسیار موثر است.

 

از بینبردن ساس در منزل

 

آویشن

آویشن یکی از سالم‌ترین گیاهان جهان در نظر گرفته می‌شود. اما می‌تواند برای از بین بردن ساس در منزل و دفع آن‌ها به صورت گسترده استفاده شود. کافی است برگ آویشن تازه را زیر رختخواب قرار دهید یا چوب آویشن را در اتاق بسوزانید و شاهد دفع شدن ساس در منزل خود باشید.

 

پودر زردچوبه

پودر زردچوبه دارای یک ماده شیمیایی به نام کورکومین است که خواص ضد میکروبی دارد و برای از بین بردن ساس در منزل و کشتن آن‌ها به صورت گسترده استفاده می‌شود.

 

 روغن میخک

روغن میخک قاتل ساس‌ها است. میخک حاوی ماده شیمیایی اوژنول است که در صورت اسپری این روغن در اطراف و در قست‌هایی که مورد هجوم ساس‌ها قرار گرفته‌اند به صورت گسترده موجب از بین بردن ساس در منزل می‌شود.

 

از بین بردن ساس در منزل

 

استفاده از گوگرد در ازبین بردن ساس در منزل

یکی از روش‌های قدیمی در از بین بردن ساس در منزل، استفاده از گوگرد و سوزاندن آن در محیط بسته و بدون تهویه می‌باشد. به دلیل آثار جانبی از بین بردن ساس و مسمومیتی که بخار آن برای اعضای خانه ایجاد می‌کند امروزه از این روش کمتر استفاده می‌شود.

 برای از بین بردن ساس در منزل با استفاده از گوگرد، ابتدا باید محل را از هرگونه مواد قابل اشتعال مثل پرده، فرش و ... خالی کنید بعد از آن یک ظرف فلزی را با مواد آتش‌زا مثل ژل آتش‌زنه پر کنید. مقداری خاک گوگرد روی آن ریخته و اقدام به آتش زدن آن کنید بعد از آن به سرعت محل را ترک کرده و اجازه دهید این ماده حدود 24 ساعت بسوزد. بعد از آن وارد محوطه شده و پس از باز گذاشتن درب حدود 15دقیقه اجازه دهید هوا تهویه شود سپس وارد خانه شوید.

 

دستگاه از بین برنده ساس

 

استفاده از قرص برنج برای از بین بردن ساس در منزل

قرص برنج یا قرص فسفید آلومینیوم گاز بسیار خطرناک فسفید هیدروژن را ساطع می‌کند. این قرص در گذشته برای مبارزه با انواع آفات انباری مثل ساس، کنه، بید، موریانه، مورچه، هزارپا و... استفاده می‌شده‌است.

اما امروزه استفاده از این قرص در از بین بردن این آفات به خصوص از بین بردن ساس در منزل توسط وزارت بهداشت ممنوع گردیده. استفاده از این قرص به دلیل عوارض خطرناکی که دارد مثل ساطع کردن گاز فسفسید هیدروژن که برای تمامی اهالی منزل خطرناک است وهمچنین طولانی بودن مدت عملیات تا از بین بردن ساس در منزل توصیه نمی‌شود.

 

از بین بردن ساس در منزل

 

دستگاه از بین برنده ساس در منزل

دستگاه UAW912 براساس ایجاد امواج فراصوتی به صورت هوشمند و پله‌ای در محدوده فرکانس 30 khz الی 65 khz و با شدت صوتی 130 دسی بل باعث راندن انواع آفات مانند موش، سوسک، ساس، عنکبوت، موریانه و ریشه کندن مورچه از خانه می‌شود.

این دستگاه به طور موثر دارای برد 100 تا 150 متر است و عموما برای از بین بردن ساس در منزل، هتل، بیمارستان و .. به کار می‌رود. عموما مشاهده شده که استفاده از یک دستگاه UAW912  برای از بین بردن ساس در یک واحد سکونی کافی است.

 

از بین بردن ساس در منزل به صورت دائمی

از آنجا که ساس‌ها می‌توانند در هر گوشه و کناری نفوذ کنند و به سرعت رشد و تکثیر می‌یابند. رهایی از شر آن‌ها با استفاده از روش‌های خانگی کاری زمانبر و نیازمند دقت بالاست. برای ازبین بردن ساس در منزل به صورت دائمی یکی از بهترین راه‌ها استفاده از خدمات شرکت‌های سمپاشی و انواع سموم است .

 

از بین بردن ساس در منزل

 

سموم بادوام مثل BHC، بایگون 1%، پرمترین 0.5%، مالاتیون 2% و… به صورت امولسیون و پودرهای قابل تعلیق در آب در مخفیگاه‌های ساس استفاده می‌شوند.

شرکت‌های سمپاشی با استفاده از سم‌های بادوام، سرعت عمل در کار و دقت بالای کاربر سمپاش، به صورت تضمینی اقدام به از بین بردن ساس در منزل شما می‌کنند. خدمت از ما با معرفی انواع شرکت‌های سمپاشی با بهترین تعرفه و بالاترین کیفیت به شما در انتخاب یک شرکت سمپاشی معتبر و رسیدن به خانه‌ای پاک و عاری از هرگونه آفات یاری می‌رساند.