روش های از بین بردن حشرات خانگی

روش های از بین بردن حشرات خانگی

برای بسیاری از ما، از بین بردن حشرات خانگی کار بسیار دشواری است. مشاهده حشرات ریز سیاه در خانه بسیار برایمان غیر قابل تحمل است. با نزدیک شدن به فصل‌های گرم، حجم این حشرات زیاد می‌شود. عنکبوت، مورچه،پشه‌ها و سایر حشرات از لانه‌های چوبی و قبلی خودشان به خاطر غذا و وجود هوایی گرم بیرون می‌آیند و بعضی از آن ها خانه‌های ما را به عنوان محل زندگی خود انتخاب می کنند؛ و وقتی در محل زندگی ما مستقر می‌شوند، معمولا به دنبال روش‌هایی برای از بین بردن حشرات خانگی هستیم. 

 

دفع حشرات خانگی

از بین بردن حشرات خانگی متفاوت است و برای هر حشره روش‌های مخصوصی وجود دارد. در این‌جا با روش‌هایی برای از بین بردن حشرات به صورت جداگانه آشنا می‌شویم.

 

از بین بردن حشرات خانگی: عنکبوت

عنکبوت‌ها بیشتر برای غذا و گرما وارد خانه ما می‌شوند، آن ها شکارشان را صید میکنند، که این میتواند برای ما مفید باشد. دفع عنکبوت کار دشواری نیست. و با مقداری غذا و چند فن مختلف می‌توان از شر آن‌ها خلاص شد.

 

دفع حشرات خانگی

 

از بین بردن حشراتخانگی: هزار پا

هزارپاهای خانگی معمولا پانزده پا دارند و به سرعت می‌توانند حرکت کنند و گرفتن و گیر انداختن آن به علت سرعت بالای آن دشوار است. هزارپا به امواج فرا صوت حساس هستند پس یک روش خوی برای دفع این حشره استفاده از امواج فراصوتی می‌باشد.

 

از بین بردن حشراتخانگی: کک

معمولا کسانی که حیوان خانگی دارند با کک مواجه می‌شوند که این کک‌ها در فصل‌های گرم بسیار زیاد می‌شود. نظافت در از بین بردن کک بسیار موثر است و باید محیط را حسابی تمیز کنید و سمپاشی انجام دهید و حیوان خود را شستشو دهید و به آن اسپری ضد کک بزنید.

 

از بین بردن حشرات خانگی: مگس

مگس از رایجترین حشرات موجود در فصل تابستان است و دفع آن مشکل بسیاری از خانواده‌ها می‌باشد مگس ها نه تنها رنج آور هستند، بلکه میتوانند حامل بیماری باشند.یکی از روش‌های دغع این آفات این است که سرکه سیب را جوشانده و آن را در ظرف شیشه ای در جایی که مگس‌ها رفت و آمد می‌کنند بگذارید پس از مدتی می‌بینید که به سرعت به دام می‌افتند یا این‌که سرکه را به صورت مستقیم روی این آفات اسپری کنید(مانند حشره کش).

 

از بین بردن حشرات خانگی: پشه

پشه‌ها عموما عمر کوتاهی دارند پس اگر فرصت تولید مثل را از آن ها بگیریم قدم بزرگی در دفع این حشرات انجام داده‌ایم. بهتر است برای دفع آفت پشه زباله‌ها را گره زده و زود به زود آن‌ها را بیرون بگذاریم. اگر می‌خواهید از نیش این حشرات در امان باشید در شروع فصل گرم به پوست خود هنا بزنید یا اینکه سرکه و روغن اسطوخودوس را مخلوط کرده و روی بدن خود اسپری کنید.

از بین بردن حشرات خانگی: موریانه

موریانه از جمله آفاتی است که می‌تواند باعث آسیب جدی به خانه شود و خلاص شدن از آن‌ها بسیار دشوار است برای از بین بردن موریانه پرمتروین و یا پودر آرسنیک پیشنهاد می شود؛ با استفاده از این  مواد می‌توانید فورا  از شر موریانه ها خلاص شوید. ولی شرط از بین رفتن موریانه این است که از این مواد تغذیه کند.

 

از بین بردن حشرات خانگی: سوسک

به دام انداختن سوسک ها کار دشواری است ولی آن ها ضعیف هستند، معمولا  آن ها در مکان های پر از غذا زندگی میکنند. برای جلوگیری بهتر است که هیچ جایی برای پنهان شدن سوسک ها نگذارید. زباله‌ها و مواد غیر ضروری را از منزل خود خارج کنید (مثل دسته هایی مقوا ، مجلات و روزنامه ها) زیرا سوسک ها عاشق این مواد هستند. برای از بین بردن آن‌ها می‌توانید از ترکیب پیاز و جوش شیرین استفاده نمایید، ابتدا پیاز را خردکرده و جوش شیرین روی آن بریزید خوب این دو را مخلوط کنید و در گوشه و کنار خانه بگذارید، با این کار سوسک های پنهان  بیرون آمده و بدون دردسرکشته می شوند.

 

از بین بردن حشرات

 

از بین بردن حشرات خانگی: مورچه

برای بسیاری از ما، مورچه‌ها بزرگ‌ترین حشرات مزاحم هستند. یکی از راه‌های ساده امن و غیر سمی برای از بین بردن مورچه استفاده از عصاره روغن دارچین است، مخلوطی از چند قطره روغن دارچین را با ۲۴۰ میلی لیتر آب را در ظرفی مخلوط کرده و آن را در مناطقی از خانه تان که مورچه های در آن دیده شده اند، اسپری کنید، این کار باعث می‌شود که تداخل در سیستم عصبی مورچه ها ایجاد شود و نمی توانند با استفاده از فرومون ها با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

 

سم خانگی براع دفع حشرات

 

از بین بردن حشرات خانگی: کنه

این آفات برای انسان و حیوان بسیار خطرناک است، زیرا آن‌ها می‌توانند حامل بیماری باشند. به منظور جلوگیری و از بین بردن حشره کنه به منزل‌تان، بایداز سموم موجود در داروخانه‌ها استفاده کنید.

 

دفع ملخ از خانه

  • اسپری سیر 
  • روی برگ ها آرد بپاشید
  • یک تله از چمن های بلند بسازید
  • از شکارچیان طبیعی استفاده کنید

 

حشرات ریز سیاه در خانه

حشرات ریز سیاه در خانه انواع مختلفی را شامل می‌شوند. به عنوان مثال سوسک فرش، سوسک غلات خرخاکی، کک و... از انواع حشرات ریز سیاه در خانه هستند. از بین بردن حشرات از این قبیل  به علت سایز و رنگ آن‌ها  کمی سخت‌تر است.

 

حشرات ریز دستشویی

مگس های فاضلاب و دستشویی ارتفاع پرواز کمی دارند و برای چند دقیقه از محل زندگی خود دور شده و دوباره به جای قبلی باز می‌گردند. بهترین روش کنترل این حشرات یافتن محل های زندگی و تولیدمثلی و محدود کردن آنها است، تمیز نگه داشتن دستشویی و توالت و ریختن آب داغ در چاه فاضلاب و یا تعمیر کردن لوله های فرسوده و یا لوله هایی که نشتی دارند، می تواند از راه‌های کنترلی باشند. یک سری سمومی برای از بین بردن این حشرات استفاده می شود ولی بدلیل آلودگی هایی که برای محیط خانه و نیز محیط زیست داشته باشد بهتر است از استفاده آنها خودداری کنیم.

 

دستگاه از بین بردن حشرات خانگی

این روزها به دلیل آلودگی محیط زیست و ایجاد مشکلات تنفسی بهتر است از اسپری حشره کش استفاده نکنیم و به جای آن از دستگاه‌های دفع حشرات استفاده نماییم. این دستگاه‌ها  به صورت برقی، صوتی، راکتی، قرصی و چسبس در بازار موجود است.

 

دستگاه از بین بردن حشرات | حشرات ریز سیاه در خانه


دفع حشرات از رختخواب

  1. تشک خود را  2 سال یک بار عوض کنید
  2. حتما از ملحفه برای تشک استفاده کنید.
  3. از روغن های ضروری(دارچین، اسطوخدوس،آویشن، میخک و...)  برای دفع این حشرات استفاده کنید.
  4. فرش های خود را حداقل هفته ای یکبار جارو کنید.

 

کلام پایانی

در بالا روش‌های از بین بردن حشرات خانگی را بررسی کردیم و برای دفع آنها پیشنهاداتی ارائه دادیم. چنان‌چه با این روش‌ها حشرات ریز سیاه در خانه و حشرات موذی منزل شما رفع نشدند، می‌توانید از متخصصین سمپاشی منازل فعال در "خدمت از ما" کمک بخواهید. در کوتاه‌ترین زمان ممکن و به بهترین شیوه متخصصین عملیات از بین بردن حشرات را برای شما انجام می‌دهند.