آسان‌ترین روش جمع کردن مو از روی موکت و فرش

 آسان‌ترین روش جمع کردن مو از روی موکت و فرش

جمع کردن مو از روی فرش و موکت از مهم‌ترین دغدغه‌های هر فرد خانه داری می‌باشد. چرا که وجود موهای بلند و کوتاه ساکنین یا حیوانات خانگی می‌تواند به سادگی و تنها در مدت زمان بسیار کوتاهی، موجب کهنه و زشت شدن موکت و فرش خواهد شد.

اگر شما نیز جزو افرادی هستید که از وجود مو بر روی فرش خود خسته شده‌اید و به دنبالی راهی آسان جهت جمع کردن مو از روی فرش سالن پذیرایی و اتاق خواب خود هستید؛ این مطلب از مجله اینترنتی "خدمت از ما" جهت ارائه آسان‌ترین و موثرترین راهکارهای جمع کردن مو از روی موکت مخصوص شما می‌باشد.

 

7 راهکار موثر جمع کردن مو از روی فرش

حتما شما نیز تا به حال متوجه ضرورت جارو کشیدن روزانه فرش و موکت‌های منزل خود شده‌اید. اگر چه جارو کردن سطحی به وسیله جاروبرقی یا جاروی دستی می‌تواند شما را از شر موهای سطحی راحت کند، اما اگر بخواهید به طور کاملاً اساسی به جمع کردن مو از روی موکت و فرش منزل خود بپردازید؛ لازم است اقدامات دیگری را نیز انجام دهید که در ادامه مطلب به آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

 

استفاده از نرم کننده لباس

 جهت استفاده از نرم کننده لباس برای جمع کردن مو از روی فرش، تنها به چند قطره نرم کننده، یک جارو یا برسی با موهای زبر، به همراه یک ظرف یا بطری اسپری خالی نیاز دارید. مقدار گفته شده از نرم کننده لباس را با نصف بطری آب مخلوط کنید و آن را بر روی فرش خود اسپری کنید. سپس برس زبر را روی فرش بکشید تا شاهد جدا شدن موها از فرش و موکت خود باشید.

 اگر بطری اسپری در دسترس ندارید، می‌توانید برس یا جارو خود را کمی در ظرف مخلوط آب و نرم کننده بزنید و سپس آن را بر روی موکت خود بکشید. نتیجه هر دو راهکار یکسان خواهد بود.

 

 آسان‌ترین روش جمع کردن مو از روی موکت و فرش

 

استفاده از جارو برقی

بسیاری از انواع جاروبرقی‌های امروزی دارای سری مخصوص هستند که با وصل کردن آن به سر جاروبرقی به شما کمک می‌کنند تا به ساده‌ترین روش بتوانید به جمع کردن مو از روی موکت و فرش خود بپردازید. استفاده از این روش برای کسانی که دارای حیوانات خانگی هستند بسیار به صرفه و آسان می‌باشد.

 به یاد داشته باشید که لازم است پس از هر بار اقدام به تمیز کردن موهای روی فرش و موکت خود به وسیله جارو برقی، سری مخصوص را به خوبی از تمامی موهایی که درون آن گیر کرده‌اند پاک کنید و در کنار آن کیسه‌ی دستگاه را نیز به خوبی تخلیه کنید.

 

استفاده از جوش شیرین

از موادی که می‌تواند به شما کمک کند تا در کمترین زمان بتوانید به جمع کردن مو از روی فرش خود بپردازید، جوش شیرین می‌باشد. برای استفاده از این ماده تنها لازم است مقداری از آن را بر روی فرش خود بپاشید و سپس با استفاده از جاروبرقی در مدت زمان بسیار کوتاهی شاهد تمیز شدن فرش خود از تمامی موهای روی آن باشید.

 

 استفاده از تی شیشه ای

تعجب نکنید زیرا تی شیشه ای نیز می تواند در جمع کردن مو از روی فرش به شما کمک بسیاری کند دلیل استفاده از این روش وجود قسمت پلاستیکی بر سر این مدل ها تی ها می باشد. برای استفاده از آن تنها کافی است قسمت پلاستیکی آن را محکم بر روی فرش و موکت خود بکشید تا موهای چسبیده به موکت و فرش خود را جدا کنید.

 

۷ راهکار ساده جمع کردن مو از روی فرش

 

 استفاده از دستکش پلاستیکی

انواع دستکشهای پلاستیکی مانند دستکش ظرفشوییT می‌تواند راهی ساده و آسان جهت رهایی از موهای جمع شده بر روی موکت و فرش باشد.ب رای استفاده از این روش ساده تنها کافی است دستکش‌ها را بپوشید و آن‌ها را محکم بر روی موکت و فرش خود بکشید. پس از آن می‌توانید شاهد جمع کردن مو از روی موکت با استفاده از دستکش پلاستیکی باشید.

 

استفاده از برس پلاستیکی

در راهکارهای قبل نیز مشاهده کرده‌اید که وسیله‌های پلاستیکی می‌توانند در جمع کردن مو از روی فرش بسیار کمک کننده باشند. یکی از این ابزار برس پلاستیکی همه کاره می‌باشد، که داشتن آن در هر خانه‌ای لازم است. شما می‌توانید به وسیله این مدل برس و کشیدن آن بر روی سطح موکت و فرش خود، در هر زمانی به جمع کردن تمامی موها بپردازید. دقت داشته باشید که هر چه شاخه‌های برس شما بلندتر باشد به شما کمک می‌کند تا موهای سطح عمیق‌تر را از فرش را جدا کنید. 

 

استفاده از بادکنک

 استفاده از این راهکار را تنها در صورتی به شما توصیه می‌کنیم که قصد جمع کردن موهای بلند را از روی فرش خود دارید. به یاد داشته باشید که این روش جهت جمع کردن حجم بالای مو از روی موکت و فرش مناسب نمی‌باشد و این راهکار دائمی نیست.

 

نکات مهم جمع کردن مو از روی موکت

 شانه کردن مرتب و روزانه موهای خود و حیوانات خانگی می‌تواند به شما کمک کند تا مقدار بسیار کم‌تری مو بر روی موکت و فرش ریخته شود. چرا که شما با شانه کردن موهای مرده را جدا می‌کنید و مانع از پخش شدن آن در خانه می‌شوید. 

 ممکن است بعد از استفاده از روش‌های گفته شده باز هم شاهد موهایی بر روی فرش خود باشید در این صورت نگران نباشید و مراحل گفته شده را بار دیگر تکرار کنید. چرا که ممکن است موی جمع شده بر روی فرش و موکت بسیار زیاد باشد و تنها در یک مرحله به طور کامل جمع‌آوری نشود.

اگر قصد جمع کردن مو از روی لباس خود را دارید دقت داشته باشید که استفاده از راهکارهای گفته شده ممکن است به بافت لباس شما آسیب بزند. در این صورت توصیه می‌شود از غلطک‌های موگیر یا چسب پهن استفاده کنید تا احتمال آسیب به لباس شما به حداقل برسد. 

در آخر بخوانید

 در مطالب قبل نیز گفته شد جمع کردن مو از روی فرش چندان کار سختی نیست و شما می‌توانید با استفاده از ترفندهای گفته شده به سادگی در منزل خود به انجام آن بپردازید. اما توصیه ما به شما این است که اقدام به جمع کردن مو از روی موکت و فرش خود را به طور مرتب انجام دهید.

 در صورتی که راهکارهای گفته شده برای جمع کردن حجم بالای موی روی فرش و موکت شما پاسخگو نبوده‌اند، می‌توانید با ثبت درخواست خود در بازار آنلاین "خدمت از ما" از مجرب‌ترین متخصصان قالیشویی و موکت شویی کمک بگیرید و در کوتاه‌ترین زمان از شر موهای روی فرش و موکت خود خلاص شوید. در «خدمت از ما» بهترین قالیشویی تهران و سایر شهرها را میتوانید پیدا کنید.