کارواش سیار چیست؟

حتما شما هم در سطح شهر تاکنون عبارت "کارواش سیار" را دیده‌اید، آیا اطلاعات کافی در مورد کارواش سیار دارید؟ آیا با مراکز ارائه دهنده خدمات کارواش سیار آشنایی دارید؟ چنانچه می‌خواهید با خدمات کارواش سیار و مراکز ارائه دهنده خدمات کارواش سیار آشنا شوید تا انتهای این محتوا با ما همراه باشید.

نظافت وسایل علاوه بر پاک کردن آلودگی‌ها تاثیر بسیار زیادی بر افزایش عمر دستگاه دارد، از این رو همواره به نظافت و شست‌وشوی وسایل اهمیت ویژه‌ای داده می‌شود. کارواش‌ها وسایلی هستند که بر حسب اندازه و قدرت تولیدی آن برای شست و شوی ماشین آلات سنگین، خودروهای سواری سبک و نیمه سنگین، نمای ساختمان و .. استفاده می‌شود. در ادامه توضیحات کاملی در مورد انواع کارواش سیار و مشخصات کلیدی هر کدام توضیحاتی به شما عزیزان داده می‌شود.

 

انواع کارواش سیار کدام‌اند؟

کارواش سیار در محل یکی از سرویس‌هایی‌ است که به تازگی توسط برخی از شرکت‌های ارائه دهنده خدمات معرفی شده است و توانسته طرفداران بسیار زیادی را نیز برای خود پیدا کند. کارواش‌ سیار معمولا با استفاده سه روش واترجت آب سرد و گرم، نانو بخار و نانو عملیات، شست‌وشوی و تمیزی سطوح را انجام می‌دهد. در زیر در خصوص هرکدام از این روش‌ها توضیحات مختصری ارائه شده است.

 

کارواش سیار ارزان

 

کارواش سیار با استفاده از روش واترجت آب سرد و گرم

این روش دقیقا مشابه کارواش‌های سنتی است، به این ترتیب که عمل شست‌وشو با آب پرفشار به همراه مواد شوینده انجام می‌شود. واترجت وسیله‌ای است که آب را با فشار بالا بر روی سطوح می‌پاشد، این فشار بالای آب باعث تمیز شدن آلودگی از سطوح می‌شود. هر دستگاه واترجت فشار و دبی مخصوص خود را دارد. معمولا کارواش‌های‌ خانگی یا واترجت‌ها در سه ابعاد کوچک، متوسط و بزرگ ساخته می‌شوند که هر کدام برای عملیات نظافتی خاصی کاربرد دارند.

 • کارواش کوچک: حداقل فشار آب 100 بار ـ مناسب برای شستن ماشین و حیاط.
 • کارواش متوسط: حداقل فشار آب 130 بار  ـ  مناسب برای شستن نمای ساختمان.
 • کارواش بزرگ: حداقل فشار آب 160 بار  ـ  مناسب برای مصارف صنعتی.

استفاده از آب گرم مدت زمان شستن وسایل را کاهش‌ می‌دهد و دلیل آن عملکرد مواد شوینده در حضور آب گرم است. از جمله مزیت‌های استفاده از این کارواش‌ها می‌توان به صرفه‌جویی در هزینه و مصرف آب، سرعت بالای شست‌وشو، تمیز کردن تمام آلودگی‌ها و  ایمنی بالا اشاره کرد.

 

هنگام کار با این وسایل رعایت نکات ایمنی ضروری است که در زیر به آن‌ها اشاره شده است.

 • فشار آب ورودی با مقدار درج شده بر روی دستگاه مطابقت داشته باشد.
 • دمای آب از 40 درجه سانتی گراد نباید بیشتر باشد.
 • از آب لوله کشی (آب شیرین) برای کار با دستگاه‌های واترجت استفاده کنید.
 • به هیچ عنوان بدون جریان ورودی آب از این دستگاه استفاده نکنید.
 • بعد از اتمام کار تمام آب موجود در کارواش و شلنگ را تخلیه کنید.
 • با توجه به اینکه آب با فشار بسیار زیادی از این وسیله خارج می‌شود به هیچ عنوان آن را به سمت خود و یا شخص دیگری نگیرید.
 • حتما محل اتصال این وسیله به پریز برق را چک کنید تا از هرگونه اتصالی برق جلوگیری کنید.

 

کارواش سیار

 

کارواش سیار به روش نانو (بدون آب)

از جمله مزیت‌های کارواش در محل می‌توان به صرفه جویی در مصرف آب اشاره کرد. اما آیا شست‌وشو بدون آب واقعا امکان پذیر است؟ بسیاری از شرکت‌های خدمات کارواش سیار ادعای شست‌وشوی خودرو با مواد نانو و بودن نیاز به آب را دارند. در زیر به انواع شوینده‌های به کار رفته در شست‌وشو به روش نانو اشاره شده است.

با این روش شست‌وشو عملا نیاز به برق و آب وجود ندارد اما در صورتی‌که ماشین بسیار گلی باشد، نیاز است تا چند سطلی آب بر روی بدنه پاشیده شود. نکته بسیار مهمی که وجود دارد کیفیت مواد شوینده نانو است، اگر از مواد شوینده بی کیفیت و غیر اصل استفاده شود به بدنه و رنگ خودرو آسیب‌های جدی وارد می‌شود.

 

 • مایع جلا دهنده به داشبورد:

از این ماده برای تمیز کردن و پولیش داشبورد استفاده می‌شود. استفاده از این ماده باعث محافظت داشبورد شما در برابر نور خورشید و نشستن گرد و غبار می‌شود.

 • اسپری‌های پاک کننده مبل و صندلی:

از این اسپری‌ها برای تمیز کردن صندلی‌های پارچه‌ای داخل اتومبیل استفاده می‌شود. استفاده از این اسپری‌ها بسیار ساده است، تنها کافیست محلول را بر روی یک اسفنج و یا پارچه اسپری شود و محلول به‌صورت چرخشی روی سطح صندلی کشیده شود. بعد از گذشت چند دقیقه کف و آلودگی‌ها با استفاده از یک حوله به آرامی جمع می‌شود.

 • کرم پاک کننده و محافظ سطوح چرم:

در صورتی‌ که صندلی‌های اتومبیل شما از جنس چرم باشد، امکان استفاده از اسپری‌های پاک کننده مبل و صندلی وجود ندارد و باید از این کرم‌ها استفاده شود. این کرم‌های محافظ علاوه بر خاصیت تمیز کنندگی مانع از ترک خوردن سطوح چرمی می‌شود. امکان استفاده از این کرم‌ها برای هر نوع چرم با هر رنگی وجود دارد.

 • اسپری لکه بر بدنه خودرو:

قبل از شروع شست‌وشو بدنه، از اسپری‌های مخصوص برای پاک کردن لکه‌های روغنی، آلودگی‌های نشات گرفته از ترافیک، فضولات پرندگان و .. استفاده می‌شود.

 • مایع شست و شوی بدنه:

استفاده از این مایع نه تنها آسیبی به رنگ بدنه خودرو وارد نمی‌کند، بلکه با ایجاد یک لایه محافظ باعث می‌شود اتومبیل شما دیرتر کثیف شود.

 • واکس و پولیش:

در مرحله آخر شست‌وشوی بدنه از اسپری‌های واکس و پولیش استفاده می‌شود، این کار باعث درخشندگی و محافظت از رنگ بدنه در برابر نور مستقیم خورشید، گرد و غبار و باران می‌شود.

 • اسپری‌های شست‌وشوی لاستیک و جلادهنده:

شاید باورش کمی سخت باشد که برای شست‌وشوی لاستیک‌های ماشین هم یک شوینده مخصوص وجود دارد. با استفاده از اسپری‌های شست‌وشوی لاستیک، لاستیک‌های شما به درخشندگی روز اول خواهند شد. علاوه بر تمیزی این اسپری باعث ترمیم تایرها و جلوگیری از ترک خوردن لاستیک‌ها می‌شود.

 • اسپری جلا دهنده رینگ:

این اسپری‌ها قابلیت تمیز کردن و جلا دادن به انواع رینگ‌های آلومینیومی، استیل و .. را دارند.

 • اسپری‌های تمیز کننده شیشه:

استفاده از این اسپری‌های شیشه‌شو علاوه بر تمیز کردن کامل شیشه‌ها، از بخار گرفتن آن‌‌ها نیز جلوگیری می‌کند. معمولا مقداری از ماده بر روی شیشه اسپری می‌شود و با استفاده از یک پارچه نخی شیشه‌ها دوباره تمیز خواهند شد.

 • اسپری خوشبوکننده:

در نهایت برای از بین بردن بوهای نامطبوع داخل ماشین از اسپری‌های خوشبو کننده استفاده می‌شود.

 

کارواش سیار در محل

 

کارواش سیار به روش نانو بخار

در این روش، شست‌وشوی خودرو با بخار آب انجام می‌شود. بسته به اندازه دستگاه تولید بخار می‌توان آن را بر روی موتور سیکلت و  یا سایر ماشین‌های باری مانند پیکان وانت و .. نصب کرد. این روش شست‌وشو یک روش جدید کارواش خودرو است و طرز کار آن دقیقا مانند کارواش نانو بخار ثابت است. در این نوع از شست‌وشوی خودرو مزیت‌های دو روش نانو و کارواش بخار با هم تلفیق شده است و در نتیجه شست‌وشوی اتومبیل به بهترین شکل ممکن انجام می‌شود.

این روش مزایای بسیار زیادی دارد که از جمله مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به عدم آسیب رساندن به رنگ بدنه و قطعات الکتریکی خودرو اشاره کرد. از این رو به افرادی که خودروهای گران دارند، پیشنهاد می‌شود تا خودروی خود را با این روش بشویند.

استفاده از کارواش‌های سیار نانو بخار معایبی نیز دارد که در زیر به آن‌ها اشاره شده است.

 • معمولا شست‌وشو با بخار کمی دشوارتر از سایر روش‌های شست‌وشوی اتومبیل است و نیاز به گذراندن دوره‌های تخصصی و آموزش ویژه دارد.
 • باید از قطعات باکیفیت استفاده شود زیرا امکان انفجار در دیگ‌‌های بخار وجود دارد.
 • وزن و ابعاد این دستگاه‌ها معمولا بالا است.
 • امکان رسوب گرفتن لوله‌های انتقال بخار وجود دارد.

 

قیمت کارواش سیار

برای دیدن لیست  هزینه سرامیک خودرو کلیک کنید.

 

کارواش سیار سایت خدمات از ما چه مواردی را شامل می‌شود؟

سایت خدمات از ما یک سرویس آنلاین ارائه خدمات است و یکی از این خدماتی که برای شما عزیزان در نظر گرفته است، کارواش خانگی سیار نانو بخار، کارواش نانو، شست‌وشو با آب، لکه گیری، سرامیک شویی و نماشویی است. شما با ثبت یک سفارش آنلاین در سایت خدمات از ما می‌توانید از خدمات کارواش خانگی به‌ راحتی بهره‌مند شوید.

خدمات این سایت شامل سه روش واترجت آب سرد و گرم، نانو بخار و نانو می‌شود که بنابر نیاز کاربر امکان استفاده از هر کدام از این روش‌ها وجود دارد. در زیر لیستی از خدمات ارائه شده توسط کارواش سیار خدمات از ما برای شما جمع آوری شده است.

 • شست‌وشوی خودرو با مواد نانو با بالاترین کیفیت.
 • شست‌وشوی تخصصی موتور خودرو به روش نانو بخار (استفاده از مواد نانو به همراه بخار آب)
 • صفرشویی داخل کابین اتومبیل با وسیله‌ دستگاه‌های بخار و مکش همزمان.
 • پولیش و واکس بدنه.
 • شفاف کردن چراغ‌های خودرو.
 • سرامیک بدنه و شیشه‌های ماشین
 • ضدعفونی کردن داخل کابین و از بین بردن تمام ویروس‌ها و باکتری‌ها.

معمولا خدمات کارواش سیار قیمت بالایی دارند، اما در سایت خدمات از ما نازلترین قیمت‌ها برای خدمات کارواش سیار در نظر گرفته شده است. اگر به دنبال یک کارواش سیار ارزان هستید، پیشنهاد ما به شما بهره‌گیری از کارواش سیار سایت خدمات از ما است.

جمع بندی

با توجه به زندگی‌های پرمشغله امروزی، امکان رفتن به کارواش و یا تمیزی نمای ساختمان برای بسیاری از افراد امکان‌ پذیر نیست. از این رو شرکت‌های ارائه دهنده خدمات اقدام به ارائه خدمات کارواش سیار کرده‌اند. یکی از شرکت‌های بسیار فعال و خوشنام در زمینه کارواش سیار سایت خدمات از ما است.