روش های مختلف پاک کردن لکه فرش

پاك كردن رژ لب از روي فرش و انواع لکه‌های نشسته بر روی فرش با ماهیت متفاوت در نگهداری فرش و تمیزی فضای منزل تاثیر بسزایی دارد. شناخت بهترین لکه بر فرش متناسب با جنس لکه و همین طور کاربرد اصولی این نوع لکه بر‌ها علاوه بر پاک کردن سریع در جلوگیری از آسیب به فرش نقش مهمی دارند.

حتما برای شما هم پیش آمده که ناغافل با مشاهده لکه‌هایی مثل لاک، رژ، لکه چربی، رنگ و شمع روی فرش مواجه شوید. یادگیری اصول و شیوه پاک کردن لکه رژ و دیگر لکه‌ها از روی فرش شما را در نگهداری و تمیز کردن انواع فرش راهنمایی می‌کند. مواردی که در مقاله پاک کردن لکه فرش مطالعه می کنید.

در این مقاله با روش‌های کابردی برای  پاك كردن رژ لب از روي فرش و دیگر لکه‌های نامبرده آشنا خواهیم شد. برای دریافت اطلاعات دقیق در مسیر پاک کردن لکه فرش و دریافت خدمات  فرش شویی تا انتهای مطلب با ما همراه باشید. 

 

پاک کردن لکه فرش چگونه است؟

روش های مختلف پاک کردن لکه فرش به نوع لکه ای که روی فرش وجود دارد بستگی دارد؛ بنابراین یکی از مهم ترین جنبه های پاک کردن لکه فرش، تعیین نوع لکه است؛ برق انداختن فرش وپاک کردن لکه فرش از جمله نگرانی های اکثر خانم های خانه دار است زیرا نمی دانند چگونه با لکه های سخت روی فرششان مقابله کنند.

حال ما برای حل این نگرانی به توضیح روش های مختلف پاک کردن لکه فرش برای شما عزیزان پرداخته ایم که پاک نکردن اصولی لکه منجر به آسیب به فرش می شود؛ پس به نکات طلایی ما دقت کنید.

 

نمونه‌های رایج پاک کردن لکه از روی فرش

پاک کردن لکه فرش خصوصا در نمونه‌های رنگ روشن این قبیل کف پوش منزل در زیبایی و تمیزی آن تاثیر زیادی دارد. در بیشتر مواقع به راحتی می‌توانید با مواد در دسترس خانگی اقدام به از بین بردن لکه از سطح فرش کنید. 

نحوه پاک کردن لکه‌های رنگ، چربی و همین طور پاك كردن لاك از روي فرش در کنار تمیز کردن لکه به جای مانده از لوازم آرایشی مثل رژ لب از پر درخواست ترین موارد تمیز کردن فرش در شرایط خاص و ضروری است. 

روش‌های زیادی برای لکه بری فرش و اینکه  چگونه ریشه فرش را سفید کنیم ارائه شده که هر کدام در جایگاه خود می‌تواند تاثیرگذار باشد. 

 

پاك كردن رژ لب از روي فرش

در این قسمت از آموزش روش های مختلف پاک کردن لکه فرش به چگونگی پاک کردن لکه رژلب از فرش می پردازیم؛ بدین گونه که ابتدا رژلب اضافی را از روی فرش بردارید. برای این منظور می توانید از چاقوی کند یا کاردک و یا قاشق استفاده کنید.

سپس روی لکه یک دستمال یا حوله کاغذی بگذارید و تا جایی که ممکن است رژلب اضافی را جذب کنید. سپس برای شستشوی فرش، اگر از شوینده های آماده استفاده می کنید.

 

پاك كردن رژ لب از روي فرش /  پاك كردن رژلب از روي فرش

پاك كردن لكه رژ لب روی فرش بهترین لکه بر فرش پاک کردن لکه فرش پاك كردن رژ از روي فرش چگونه رژلب را از روی فرش پاک کنیم چگونه لکه رژلب را از روی فرش پاک کنیم لکه رژ لب روی فرش لکه فرش

 

 طبق دستورالعمل مندرج در برچسب شوینده فرش پیش بروید، در صورتی که دستور العمل موجود نیست. ابتدا روی لکه رژلب مایع مقداری، ماده شوینده اسپری کنید و پس از ۵ دقیقه، روی لکه را با اسفنج زبر یا مسواک قدیمی بشویید. سپس روی لکه آب اسپری کنید و با حوله آب و رطوبت اضافی فرش را بگیرید. تهیه  شامپو فرش خانگی در بیشتر مواقع در از بین بردن این نوع لکه‌ها تاثیر دارد. 

 

پاک کردن لکه فرش شامل چای و قهوه

برای پاک کردن لکه قدیمی چای از روی فرش باید ابتدا اضافی آن را برداشت و با آب نیمه گرم و مقداری پودر لباس شویی و اسفنج آن را تمیز کرد و اگر لکه ها باز باقی ماند از آب اکسیژنه ۵ درصد و مقداری آب، لکه زدایی را ادامه دهید تا خوب پاک گردد. 

بهترین لکه بر فرش /  پاک کردن لکه فرش

لکه فرش پاك كردن لكه فرش تمیز کردن لکه فرش لکه بر فرش لکه رژ روی فرش پاك كردن لكه از فرش

سپس با دستمال محل را خشک کنید و مالش دهید تا زیبایی خود را پیدا کند و مثل قبل تمیز و زیبا گردد. پاک کردن لکه فرش شامل چای و قهوه مانند لکه زدایی شیر است. اگر تمایل به استفاده از روش  شستن فرش با وایتکس دارید حتما درباره مراحل اجرای آن و تاثیرگذاری این روش روی این نوع لکه اطلاعات کافی داشته باشید. 

 

پاک کردن لکه فرش از نوشابه

روش های مختلف پاک کردن لکه فرش به نوع لکه ای گه روی فرش وجود دارد بستگی دارد حال با تشخیص نوع لکه راهکاری مناسب برای آن ارائه می دهیم.

 

از بین بردن لکه نوشابه روی فرش دستباف

پاك كردن نوشابه از روي فرش روش پاك كردن لكه چاي از روي فرش قالیشویی پاک بوشهر پاك كردن لكه نوشابه از روي فرش پاك كردن لكه شير كاكائو پاک کردن لکه از روی فرش از بین بردن لکه چای روی فرش لکه چای مانده روی فرش پاک روش پاك كردن لكه چاي از روي لباس

 

پس برای پاک کردن لکه فرش از نوع نوشابه سه مرحله زیر را انجام می دهیم:

  • تميز كردن فرش با سرکه یکی از پر کاربرد ترین روش‌ها برای از بین بردن انواع لکه از روی فرش است. ابتدا یک پارچه حوله ای برداشته و روی لکه نوشابه فشار دهید وسعی کنید تا جایی که میشود نوشابه را به پارچه جذب کنید تا از نشت بیشتر آن جلوگیری شود.
  • در مرحله بعد یک کاسه بردارید و یک سوم آن را سرکه سفید و دوسوم آن را آب بریزید. سپس این ترکیب را به پارچه آغشته کرده و روی لکه مورد نظر بکشید و پس از آن لکه را کاملا خشک کنید.
  • وقتی لکه را کاملا خشک کردید ببینید لکه کاملا پاک شده یا خیر، اگر لکه پاک نشده بود، ماده شوینده که خاصیت سفید کنندگی نداشته باشد را بردارید، یک چهارم قاشق چای خوری را در آب ولرم مخلوط کنید و این ترکیب رابه پارچه آغشته کرده و روی فرش بکشید.
  • پس از شستشوی فرش به طور کامل فرش را با آب معمولی کامل شستشو داده و سپس قسمت مورد نظر را خشک کنید تا نتیجه کار خود را ببینید.

 

پاک کردن لکه قطرات شمع از فرش

شاید گاهی برای شما رخ بدهد که اشک‌های شمع در تولدها و یا در زمان قطعی برق روی زمین افتاده و لکه‌هایی را به وجود می‌آورد؛ پاک کردن لکه قطرات شمع از سخت ترین روش‌های مختلف پاک کردن لکه فرش است.

برطرف كردن لكه شمع

پاك كردن لكه شير كاكائو از روی فرش  از بین بردن لکه چای روی فرش کرم رنگ  از بین بردن لکه چای روی فرش با ماست  تميز كردن فرش با قرص ماشين ظرفشويي

 

برای پاک کردن لکه فرش، یک کاغذ قهوه‌ای رنگ یا یک کاغذ خشک کن روی نقطه مور دنظر بگذارید و سپس یک اتوی داغ را روی خشک کن یا پاکت بگذارید پس از چند دقیقه شمع به کاغذ می‌چسبد. در صورت لزوم این کار را چند بار تکرار کنید.

 

پاک کردن لکه فرش از آدامس

کاربردی ترین آموزش روش های مختلف پاک کردن لکه فرش را می‌توان مربوط به از بین بردن لکه آدامس از فرش دانست؛ که برای پاک کردن لکه فرش از آدامس بایستی از یخ استفاده کرد؛ بدین صورت که قطعات یخ را روی آدامس قرار دهید تا آنکه کاملاً سخت و شکننده شود.

سپس برای از بین بردن آثار آن از یک ماده شوینده استفاده کنید. البته به غیر از یخ می‌توانید از سفیده تخم مرغ نیز استفاده کنید، همچنین روش استفاده از آن نیز به مانند یخ است.

 

 پاک کردن لکه فرش

بهترین لکه بر فرش  پاك كردن لكه قدیمی چاي از روي فرش  لکه چای مانده روی فرش  از بین بردن لکه فرش با جوش شیرین

یک نکته کاربردی برای پاک کردن لکه فرش

در صورت مواجهه با لکه‌های سخت و غیر قابل شستشو بدون انجام اقدامات متنوع برای پاک کردن با قالیشویی‌های مطمئن در ارتباط باشید. انتخاب راه‌حل نامناسب برای از بین بردن لکه فرش با آسیب جدی به بافت این کف پوش همراه است. 

اگر با خواندن روش های مختلف پاک کردن لکه فرش باز هم لکه های فرش شما از بین نرفت، با ما تماس بگیرید تا شما را در زمینه قالیشویی راهنمایی کنیم. در ضمن شما می‌توانید برای شستن فرش نجس با شامپو فرش و از بین بردن این جنس لکه‌ها از روش‌های پیشنهادی افراد مطلع در این زمینه بهره برید.