شستشوی موکت چگونه است؟

کاکائو، قهوه، سس کچاپ، این ها همه خوراکی های خوشمزه‌ای هستند؛ تا زمانی که باعث لکه شدن فرش ها یا موکت ها نشوند. اینجاست که همه به‌دنبال یک روش سریع و آسان برای شستشوی موکت می‌گردیم. این روزها شرکت های خدماتی زیادی هستند که خدمت موکت شویی را ارائه می‌دهند؛ با این وجود در این مقاله از "خدمت از ما" تصمیم گرفتیم که انواع روش های کاربردی شستشوی موکت را برای شما توضیح دهیم.

انواع روشهای شستشوی موکت

برای شستشوی موکت و یا اصطلاحا موکت شویی دو روش کلی وجود دارد. روش اول، مدرن ترین روش موکت شویی محسوب می‌شود. در این روش به‌وسیله مواد شوینده خاص و مجهزترین ماشین آلات تخصصی و صنعتی موکت شویی، نظیر دستگاه پولیشر و مکنده صنعتی، دستگاه موکت شوی اسپری مکش و ... شستشوی موکت ها انجام خواهد شد. این روش در دو نوع خانگی و صنعتی ارائه می‌شود که شما متناسب با نیازتان می‌توانید به شرکت های خدماتی در خواست دهید.

همچنین می‌توان گفت که مهمترین مزیت این روش سرعت عملکرد بالای آن می‌باشد. اگر نیاز به خدمت موکت شویی دارید و در انتخاب بهترین شرکت خدماتی برای موکت شویی تردید دارید، کافی ست در سایت "خدمت از ما" در خواستتان را ثبت کنید؛ تا بهترین شرکت های خدمات موکت شویی را پیدا کنید و به رایگان از آن ها قیمت بگیرید.

 روش دوم، همان روش سنتی شستشوی موکت است که خودتان هم در خانه با روش های ساده و کاربردی که در ادامه توضیح خواهیم داد، می‌توانید به‌خوبی از پس آن برآیید.

 

نحوه شستن موکت در منزل

اغلب اوقات اگر میزان کثیفی و لکه موکت زیاد نباشد و زمان زیادی هم از کثیف شدن آن نگذشته باشد، شستشوی موکت، بسیار راحت خواهد بود. اگر قصد دارید خودتان شستشوی موکت تان را در منزل انجام دهید؛ در ادامه این نوشته با ما همراه شوید.

 

شستشوی فرش

موکت شویی قالیشویی تهرانسر شستشوی فرش قالیشویی نیاوران قالیشویی در نیاوران قالیشویی ستارخان شستن فرش شستن فرش در خانه شستشوی فرش در منزل شستشوی فرش ماشینی قالیشویی در تهرانسر تميز كردن فرش با سرکه

 

شستشوی موکت با نمک و سرکه

شستشوی موکت، اصلا کار سختی نیست؛ در صورتی که از این ترکیب جادویی برای شستشوی موکت ها استفاده کنید. نکته جالب اینجاست که با خوراکی، قرار است لکه های خوراکی را از بین ببریم. برای شروع فقط کافیست مقداری نمک و سرکه را به‌خوبی با هم ترکیب کنید تا به‌صورت خمیری درآیند؛ سپس مقداری از این ترکیب را برروی موکت ها بریزید. دقت کنید که بیش از اندازه آن را بکار نبرید. برای شروع قدم بعدی باید کمی صبر کنید...

بعد از گذشت دقایقی، با یک دستمال مرطوب به سراغ لکه ها بروید تا معجزه این ترکیب را ببینید. به آرامی روی لکه ها بکشید، حواستان را جمع کنید که لکه ها را پخش نکنید. در نهایت می‌توانید با جاروبرقی موکت ها را خشک و تمیز کنید و مراحل شستشوی موکت را پایان برسانید.

 

شستشوی موکت با جوش‌شیرین و سرکه

کمتر کسی پیدا می‌شود که تا به حال برای شستشو، از جوش‌شیرین استفاده نکرده باشد. همچنین اینکه جوش شیرین باعث از بین رفتن بوهای ناخوشایند و نابودی تمام میکروارگانیسم‌ها می‌شود. این بار قرار است از جوش شیرین برای شستشوی موکت ها استفاده کنیم. این روش به میزان زیادی کار شما را راحت خواهد کرد. فقط کافیست مقداری جوش شیرین را روی لکه موکت ها بریزید و مدت زمانی را صبر کنید تا جوش شیرین روی لکه ها بماند. حالا نوبت به سرکه می‌رسد. کم کم سرکه را نیز بیفزایید و هم زمان با یک دستمال با قدرت جذب بالا روی لکه ها بکشید. شستشوی موکت در این مرحله به پایان می‌رسد فقط کافیست اجازه دهید تا ناحیه مورد نظر خشک شود.

برای شستشوی لکه‌های بزرگ روی موکت توصیه می‌کنیم که ابتدا از یک شرکت خدماتی کمک بگیرید. در غیر این صورت برای شستشوی موکت با این روش بهتر است که از جوش شیرین به تنهایی استفاده کنید و مقداری از آن را روی موکت ها بپاشید و بعد از گذشت نیم ساعت با استفاده از جاروبرقی، جوش شیرین را از روی موکت پاک کنید.

 

شستشوی موکت با پراکسید هیدروژن

از بین بردن لکه خون، لکه رنگ، لکه میوه های رنگی و ... شاید در نگاه اول دشوار بنظر برسد؛ به حدی که بخواهید از شستشوی موکت ها دست بکشید. اما نگران نباشید پراکسید هیدروژن یک راه حل فوق العاده برای خواهد بود. فقط کافیست چند قطره پراکسید هیدروژن را با یک فنجان آب گرم حل کنید و به آرامی با یک برس قالی‌شویی روی لک ها بکشید و آبکشی کنید. همچنین برای خشکشویی موکت در منزل هم می‌توانید از جارو برقی استفاده کنید.

 

موکت شویی

شستشوی موکت اپلیکیشن قالیشویی قالیشویی سعادت آباد قالیشویی غرب تهران تهرانسر قالیشویی غرب تهران قالیشویی در غرب تهران شستن فرش در منزل ریختن سرکه روی فرش فرش شستن بهترین قالیشویی تهرانسر شستن قالی قالیشویی محدوده تهرانسر شستن فرش در آپارتمان

 

نکات مهم موکت شویی

 1. اولین و مهمترین نکته هنگام موکت شویی این است که، میزان تازگی لکه را تشخیص دهید. اگر لکه ایجاد شده روی موکت تازه باشد، می‌توانیم هر چه سریعتر به شستشوی موکت بپردازیم. در غیر اینصورت ماندن لکه ها و کهنه شدن آن ها، تمیز کردن موکت ها را دشوارتر خواهد کرد.
 2. حتما دقت کنید که هنگام موکت شویی بهتر است از پودر های شوینده به ویژه پودرهای ماشینی استفاده نکنید، زیرا موجب خشک شدن موکت خواهد شد.
 3. یک چالش مهم هنگام موکت شویی این است که، شستشوی موکت به‌نحوی انجام شود که به بافت موکت آسیبی وارد نشود. پس برای اینکه الیاف موکت آسیب نبینند به هیچ عنوان موکت شویی از آب داغ و صابون استفاده نکنید؛ زیرا بیشتر موجب ماندگاری لکه ها خواهد شد. از طرفی صابون، موکت را مستعد جذب گرد و خاک و... خواهد کرد.
 4. درست است که ساده ترین راه ها حل برای موکت شویی استفاده از آب سرد می باشد؛ اما دقت داشته باشید که آب سرد برای از بین بردن همه لکه ها از جمله لکه چای، قهوه اصلا توصیه نمی شود و بیشتر موجب تثبیت لکه می شود.
 5. برای شستن موکت چسبیده به زمین، تنها گزینه شرکت های خدماتی هستند که خدمت موکت شویی را ارائه می‌دهند. بهترین مراکز شستشو برای شستن موکت چسبیده از دستگاه های مخصوص هم برای شستشوی موکت در منزل و هم برای خشکشویی موکت در منزل استفاده می‌کنند. شک نکنید که بهترین روش شستن موکت چسبیده، شرکت ها خدماتی هستند.
 6. همچنین برای خشکشویی موکت در منزل می‌توانید موکت ها را از پشت و در فضای آزاد به دور از نور آفتاب پهن کنید. توجه کنید که موکت ها را در برابر نور مستقیم آفتاب قرار ندهید؛ زیرا این کارموجب آسیب رساندن به بافت موکت می شود.

 

کدام شرکت نظافتی را برای موکت شویی انتخاب کنیم؟

امروزه دیگر پیدا کردن بهترین شرکت خدماتی برای انواع خدمات نظافتی از جمله موکت شویی کار سختی نیست. فقط کافیست در سایت "خدمت از ما" درخواست خود را ثبت کنید. سپس می‌توانید بین بهترین و متخصص ترین شرکت های نظافتی را از نظر قیمت با هم مقایسه کنید و بهترین قیمت شستشوی موکت در منزل را انتخاب کنید. همچنین با استفاده از سایت "خدمت از ما" می‌توانید خدمت موکت شویی را در انواع شهر ها زیر درخواست دهید: 

 • موکت شویی در منزل تهران
 • موکت شویی در منزل اصفهان
 • موکت شویی در منزل شیراز
 • شستشوی موکت در محل تهران
 • شستشوی موکت در منزل کرج

دیگر مطالب مجله :