از بین بردن سوسک و پاکسازی خانه از وجود آن‌ها یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌های اکثر افراد در تمامی طول سال خصوصاً در فصول گرم می‌باشند. وجود سوسک ریز در خانه می‌تواند علاوه بر صدمه زدن به وسایل خانه شما، تهدیدی نیز برای سلامتی ساکنین باشد. اگر شما به دنبال پاسخ این سوال هستید که سوسک ریز از کجا میاد این مطلب از مجله اینترنتی "خدمت از ما" را جهت آشنایی کامل با روش‌های از بین بردن سوسک را از دست ندهید.

خطرهای وجود سوسک ریز در خانه

انواع سوسک‌های ریز با ورودشان به خانه، فرقی ندارد که در کجا دیده شوند، همیشه تهدیدی برای سلامتی افراد به حساب می‌آیند. کابینت، آشپزخانه، چاه دستشویی و فاضلاب از جمله مکان‌هایی هستند که می‌توانند امکانات لازم برای رشد سوسک‌ها را فراهم کنند.

 یکی از بیماری‌هایی که به واسطه حضور سوسک ریز در خانه انتشار می‌یابد، بیماری پاتوژن می‌باشد؛ که آلوده شدن غذای مصرفی افراد با این سوسک‌ها به سادگی ابتلا به آن را ممکن می‌کند.

 

موثرترین روش‌های از بین بردن سوسک 

توصیه می‌شود در صورت مشاهده اولین موارد حضور این حشرات موذی در خانه خود، سریعاً به از بین بردن سوسک‌های ریز اقدام کنید. در ادامه به شرح چند روش موثر جهت خلاص شدن از آن‌ها را شرح خواهیم داد.

 

از بین بردن رطوبت محیط

رطوبت یکی از مهمترین عناصری است که سوسک‌ها جهت زندگی خود به آن نیازمندند. بنابراین مکان‌های مرطوب شرایط لازم برای زندگی و تخم گذاری آن‌ها را مهیا می‌کند. کابینت‌ها در اکثر اوقات به مکان‌هایی مرطوب تبدیل می‌شوند.

همینطور ممکن است نشت آب در برخی از مکان‌ها مانند آشپزخانه، موجب پیدایش سوسک ریز در کابینت شود. از بین بردن محیط های مرطوب در خانه، به عنوان روش از بین بردن سوسک کابینت شناخته می‌شود.

 

تمیز نگه داشتن خانه و آشپزخانه

وجود ظرف‌های کثیف، غذاهای باقیمانده در آن‌ها، جمع شدن چربی در جاهای مختلف خانه، مرغ یا ماهی گندیده شده و آشغال‌های آن‌ها به سرعت می‌تواند شما را در پاسخ به سوال سوسک ریز از کجا میاد راهنمایی کند. بنابراین جهت از بین بردن سوسک آشپزخانه توصیه می‌شود تمیز بودن خانه و آشپزخانه خود را جدی بگیرید.

فراموش نکنید که خالی کردن سطل زباله و شستن آن به طور مرتب، در کنار پاک کردن آلودگی ها و لکه ها از کف آشپزخانه راهی موثر در پاکسازی خانه از شر این موجودات خواهد بود.

 

موثرترین روش‌های از بین بردن سوسک 

 

 استفاده از صابون و آب

اسپری کردن ترکیبی از صابون و آب به سوسک‌ها، همیشه به عنوان یکی از موثرترین و ساده‌ترین روش از بین بردن سوسک ریز شناخته می‌شود. پس از اسپری کردن محلول فوق لازم است سریعاً به کشتن آن‌ها اقدام کنید؛ چرا که آب و صابون موجب خفگی موقتی آن‌ها می‌شود و بهتر است در این فاصله زمانی حشره را از محیط زندگی خود دور کنید.

 

 استفاده از اسپری‌های حشره کش

 ماده سیفلوترین در کنار سایر مواد کشنده‌ای که در ساخت این اسپری‌های حشره کش استفاده می‌شود؛ می‌تواند در مدت زمانی کوتاه، باعث از بین بردن سوسک شود. فراموش نکنید که جهت استفاده از این روش از بین بردن سوسک ریز لازم است نکاتی را  چون دور نگه داشتن حیوانات خانگی و کودکان در حین اسپری کردن رعایت کنید.

 به یاد داشته باشید که استفاده از اسپری را نمی‌توان بهترین سم برای از بین بردن سوسک در نظر گرفت؛ چرا که در اکثر مواقع اسپری کردن غیر اصولی مواد آن تنها باعث دور شدن سوسک‌ها و تخم گذاری آن‌ها در مکان‌های دور از دسترس است خواهد شد.

 

استفاده از مایع کنسانتره

بسیاری از افراد استفاده از مایع کنسانتره را به عنوان بهترین سم برای از بین بردن سوسک در نظر می‌گیرند. اما فراموش نکنید که استفاده از آن تنها به مدت چند هفته می‌تواند شما را از این موجودات موذی دور نگه دارد. رقیق کردن این مایع به وسیله آب و ریختن آن درون چاه دستشویی می‌تواند به از بین بردن سوسک چاه دستشویی کمک چشمگیری کند.

 

بهترین سم برای از بین بردن سوسک

 

استفاده از محلول آمونیاک

یکی از مطمئن ترین راه‌های از بین بردن سوسک فاضلاب و چاه دستشویی می‌تواند استفاده از محلول آمونیاک باشد. برای آن تنها کافی است مقداری آمونیاک را در سطلی آب ترکیب کنید. محلول حاصل را در چاه دستشویی، سینک آشپزخانه و سایر مکان‌هایی که به فاضلاب راه دارند تخلیه کنید.

تکرار هفتگی این عمل امکان ورود سوسک‌ها را به خانه تا حد زیادی کاهش خواهد داد.

 

استفاده از نشاسته ذرت و شکر

نشاسته ذرت و شکر به عنوان طعمه‌هایی که موجب جذب سوسک‌ها و در عین حال کشتن آن‌ها می‌شود به کار می‌رود. هنگام استفاده از انواع طعمه‌ها به دور نگه داشتن آن‌ها از دسترس حیوانات خانگی و کودکان بسیار توجه کنید. اگر نمی‌خواهید از سم هایی که ممکن است موجب آلوده شدن مواد غذایی و خانه شما شود استفاده کنید؛ ترکیبی از این مواد طبیعی، راهگشای شما خواهد بود.

 

 استفاده از فلفل سیر پیاز

 گفته شده به همراه مقدار کمی صابون مایع به عنوان راه از بین بردن سوسک کابینت استفاده می‌شود. عطر تندی که سیر و پیاز به همراه فلفل از خود نشان می‌دهند، نه تنها موجب از بین بردن سوسک می‌شود، بلکه به دور کردن آن‌ها از خانه شما نیز کمک بسیاری خواهد کرد.

 

 استفاده از تفاله قهوه

 اگر از وجود سوسک‌ها در خانه خود ناراضی هستید، دیگر نیازی نیست تفاله‌های قهوه خود را دور بریزید. بلکه تنها با قرار دادن آن‌ها در محل زندگی سوسک‌ها به آسانی می‌توانید آن‌ها را از محل زندگی خود دور کنید.

در آخر بخوانید

اگر شما نیز شاهد ورود سوسک‌های ریز به منزل خود شده‌اید و در پی یافتن راهی موثر و مطمئن جهت از بین بردن سوسک هستید؛ مطالب گفته شده به شما کمک بسیاری خواهد کرد. در صورتی که نتوانستید با راه‌های گفته شده از شر این حشرات موذی خلاص شوید، اصلاً نگران نباشید چرا که بازارآنلاین "خدمت از ما" فرصتی را فراهم کرده است که شما می‌توانید در هر ساعتی از شبانه روز با ثبت درخواست خود در وب سایت یا اپلیکیشن آن، در کوتاه‌ترین زمان و با مجرب‌ترین متخصصان در رابطه با سوسک ریز در خانه خود و از بین بردن آن‌ها مشورت کنید.
 

دیگر مطالب مجله :