پاک کردن لکه‌ی خون و ازبین بردن لکه‌ی خون از روی سطوح مختلف

پاک کردن و از بین بردن سریع لکه‌ی خون با 8 ماده موثر به روش خانگی

لکه خون روی لباس یا ملحفه نگران‌کننده است به خصوص اگر سفید‌رنگ باشد.بیشتر افراد نگران این هستند که لکه‌ی خون به صورت یک لکه‌ی کم‌رنگ صورتی یا زردرنگ باقی بماند.

اما خوشبختانه پاک کردن لکه خون کاری بسیار ساده و راحت است.در ادامه به نکاتی درباره پاک کردن لکه‌ی خون از روی لباس،ملحفه و لحاف و فرش و مبل می‌پردازیم، با دانستن این نکات شما به راحتی می‌توانید لکه‌ی خون را پاک کنید و دیگر هیچ اثری از لکه‌ی خون مشاهده نخواهید کرد.

لکه‌های خون روی لباس سفید
دیگر نگران لکه‌های خون روی لباس‌های سفیدتان نباشید

روش صحیح پاک کردن لکه خون:

اگر میخواهید خودتان در خانه لکه‌های خون را پاک کنید اول باید بدانید که هرچه سریع‌تر لکه را بشویید کارتان راحت‌تر است نسبت به زمانی که لکه خشک شده باشد.

برای پاک کردن لکه خون از سطوح مختلف روش‌های متفاوتی وجود دارد اما پاک کردن و از بین بردن لکه‌ی خشک شده با لکه‌ی تازه تفاوت‌هایی دارد که باید به آن حتما دقت کنید.

مواد لازم برای پاک کردن لکه‌ی خون:

  • یک کاسه‌ی پر از آب سرد
  • یک تکه صابون
  • اسپری لکه بر
  • محلول آمونیاک
  • اسفنج پنبه‌ای
  • پودر لباسشویی

مراحل پاک کردن لکه‌ی خون:

ابتدا باید لکه را در آب سرد خیس کنید اگر لکه تازه است به سرعت سطح لکه‌دار را در آب سرد فرو ببرید بعد محل لکه را با صابون بمالید تا به آرامی کف کند. براب پارچه‌هایی که دارای رنگ روشن هستند می‌توانید از محلول هیدروژن‌پراکسید که به عنوان سفید‌کننده کاربرد دارند استفاده کنید.

قبل از اینکه لکه را بردارید با یک اسپری لکه‌ را خیس کنید. اگر لکه خشک شده بود با محلول لکه‌بر اسپری زده و دوباره آن را خیس کنید.سپس روی آن محلول آمونیاک رقیق بمالید و با استفاده از اسفنج پنبه‌ای محل لکه را با محلول آمونیک بمالید سپس طح لکه‌دار را بشویید و خشک کنید. هم‌چنین برای پاک کردن لکه‌های پارچه می‌توانید از پودرهای پاک‌کننده آنزیم‌دار استفاده کنید.

حواستان باشد قبل از اینکه پارچه را خشک کنید لکه از بین رفته باشد، زیرا گرما باعث تثبیت لکه می‌شود.

لباس سفید با لکه‌های خون
بهتر است هرچه سریع‌تر لکه‌های خون را بشویید ونگذارید خشک شود

8 ماده‌ی موثر در از بین بردن لکه‌های خون:

سرکه:

برای از بین بردن لکه خون بهتر است هرچه سریع‌تر اقدام کنید اگر از 24 ساعت بگذرد و لکه را پاک نکنید تقریبا هیچ‌ ماده‌ای برای پاک کردن لکه موثر نخواهد بود.استفاده سرکه یکی از موثرترین روش‌ها برای پاک کردن لکه خون است. قبل از اینکه لکه خون خشک شودمقداری سرکه سفید را روی لکه خون بریزید و بین 5 تا 10 دقیقه منتظر بمانید و بعد از آن لکه را با حوله بشویید.

استفاده از سرکه برای پاک کردن لکه خون
با استفاده از سرکه سفید به راحتی می‌توانید لکه‌های خون را از بین ببرید.

هیدروژن پراکسید(آب اکسیژنه):

از این ماده برای پاک کردن لکه خون تازه می‌توانید استفاده کنید و برای لکه‌ی خون خشک شده موثر نخواهد بود. آب اکسیژنه 3 درصدی را روی لکه خون بریزید و با آب بشویید.

آمونیاک:

استفاده از آمونیاک بسیار موثر است شما باید محلول رقیق شده آمونیاک با آب را روی سطحی که لک شده بریزید و بعد از چند دقیقه که خیس خورد آن را بشویید.

نوشابه:

استفاده از نوشابه یکی دیگر از راه‌ها برای از بین بردن لکه خون است. برای این کار بهتر است پارچه‌ای که لکه‌دار شده است را یک شب در نوشابه بگذارید تا بماند و بعد آن را بشویید.

WD40:

یکی دیگر از روش‌های از بین بردن لکه خون روی سطوح مختلف استفاده از اسپری دبلیو دی 40 در محل لکه خون است. در محل لکه خون اسپری کنید و بعد از چند دقیقه سطح لکه‌دار را بشویید.این اسپری باعث می‌شود که با شست‌و‌شو لکه به راحتی پاک شود و دقت کنید هرچه لکه خون تازه‌تر باشد پاک کردن آن نیز ساده‌تر می‌شود.

نشاسته ذرت:

در این روش نشاسته ذرت را با آب مخلوط کنید تا یک ماده خمیری ایجاد شود خمیر را روی لکه‌ی خون بریزید و آرام آن را مالش دهید و بعد پارچه را در معرض آفتاب قرار دهید تا خشک شود سپس خمیر خشک شده را از پارچه جدا کنید.

پودر بچه:

در این روش باید پودر بچه را با آب مخلوط کنید تا ماده خمیری به دست آید و آن را روی لکه قرار دهید سپس بعد از خشک شدن خمیر را از پارچه جدا کنید.

آب شور سرد:

پارچه لکه شده را در آب شور سرد قرار دهید و 3 الی 4 ساعت بگذارید تا خیس بخورد سپس با کمی مایع لباسشویی آن را بشویید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *